NASZE DZIAŁANIA - ZS nr 13 w Koszalinie

NASZE DZIAŁANIA

SZKOŁA > SAMORZĄD UCZNIOWSKI

We wtorek 31 maja 2016, w przeddzień Dnia Dziecka, klasy drugie gimnazjum w ramach zajęć artystycznych z muzyki, przygotowały dla klas pierwszych występ. Oprócz zagranych dla dzieci utworów na dzwonkach i innych instrumentach perkusyjnych, dzieci odpowiadały na muzyczne zagadki i wysłuchały dedykowanego im wiersza.

Szkolne Mikołajki – w dniu 7 grudnia 2015r. zorganizowaliśmy dla braci uczniowskiej zabawę mikołajkową. Dla ubranych w czapeczki mikołajkowe był cukierek, a dla wszystkich – kiermasz mikołajkowych babeczek. Dochód ze sprzedaży słodkości przekazaliśmy na pomoc Krystianowi kupując cegiełkę dobra.

Dyniowe Halloween na wesoło – tak nazwaliśmy zabawę zorganizowaną 30 października 2015r. W programie zabawy było:
• rozdawanie przepisów z dynią w roli głównej przy dyniowym stoisku
• nagradzanie cukierkami ciekawych strojów halloweenowych ( miało być śmiesznie, zabawnie, pomysłowo w kolorach czarno-pomarańczowym)

Śpiewaj z nami Bałwankami – coroczna zabawa organizowana dla klas 4-6 w ostatnim dniu szkoły przed świętami
Bożego Narodzenia w tym roku odbyła się 22 grudnia 2015r.Jak zawsze było klasowe kolędowanie, wspólne oglądanie jasełek i inne świąteczne zadania do wykonania. Każda klasa otrzymała słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Bal Karnawałowy 2016 – w dniu 21 stycznia 2016r. w godzinach 16 – 18 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 4-6. W programie zabawy był poczęstunek, zabawy i konkursy przy muzyce prowadzone przez zaproszonego Wodzireja oraz wybór Króla i Królowej Balu. W tym roku tytuł „Króla Balu” otrzymał Adam Żekieć z kasy 5a, a „Królową” została Klaudia Kusz z klasy 5b. Gratulujemy!

Akcja charytatywna „Cegiełka dobra” dla Krystiana – w miesiącu styczniu zaangażowaliśmy się w pomoc dla Krystiana – naszego szkolnego kolegi, który ciężko zachorował. Jego pobyt w szpitalu w Szczecinie to dla rodziców Krystiana duży wysiłek finansowy – dojazdy do Szczecina, noclegi w hotelu i inne wydatki. Dlatego chcąc pomóc włączyliśmy się w rozprowadzanie cegiełek, z których dochód przeznaczony był dla Krystiana. Cegiełki sprzedawaliśmy wśród uczniów wszystkich klas naszej szkoły oraz w dniu zebrań z rodzicami – 27 stycznia 2016r. Zakupiliśmy także jako Samorząd Uczniowski cegiełkę za 50 złotych (kwota uzyskana przy okazji mikołajkowego kiermaszu babeczek).

Walentynki -  zaraz po powrocie z ferii zimowych, w dniu 15 lutego 2016r. zorganizowaliśmy zabawę walentynkową. Nasz walentynkowa poczta miała pracowity dzień 