UNIWERSYTET DLA RODZICÓW - ZS nr 13 w Koszalinie

UNIWERSYTET DLA RODZICÓW

Uniwersytet dla Rodziców w szkole podstawowej!!!

program profilaktyczno - wspierający dla rodziców

pierwsze spotkanie dnia 30 września 2014r. o godz. 16.30. w sali 204

Program oparty jest na psychologii komunikacji. To spotkania dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Zadanie zakłada realizację cyklu 8 spotkań.

Głównym celem programu jest wspieranie rodziców, opiekunów i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka lepszego komunikowania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej refleksji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co sprawia, że jest on także programem profilaktycznym dotyczącym uzależnień od substancji psychoaktywnych, a także HIV/AIDS.

TERMINARZ
SPOTKAŃ:

30.09, 7.10, 21.10, 4.11, 18.11, 25.11, 2.12, 9.12 – zawsze godzina 16.30.