WYDARZENIA - ZS nr 13 w Koszalinie

SZKOŁA > ŚWIETLICA

Z okazji 750-lecia miasta Koszalina na zajęciach świetlicowych dzieci obejrzały specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną przedstawiającą krótką historię naszego miasta oraz ciekawostki z nim związane. Wysłuchały również Młodzieżowego hymnu Koszalina.

W piątek 30 pażdziernika 2015r. miała w naszej szkole miejsce niecodzienna zabawa. W tym dniu na sali gimnastycznej odbyły się warsztaty dla klas III Gimnazjum i tegorocznych Pierwszaków, które miały na celu integrację wspólnoty uczniowskiej. Chcieliśmy również, aby nasze "maluchy" dobrze poczuły się w szkole oraz lepiej poznały swoich starszych kolegów. Zabawa polegała na rozmaitych konkurencjach, a więc było na sportowo, plastycznie, muzycznie. Kolejne klasy przechodziły od zadania do zadania świetnie się przy tym bawiąc. Jeszcze więcej zabawy mieli przy tym uczniowie klas III gimnazjum, którzy z wielkim zaangażowaniem prowadzili poszczególne konkurencje (szczególnie sportową).

Andrzejki – Z końcem listopada zrobiło się w naszej szkole andrzejkowo.
Z tej okazji Pani Beata Małkowska wraz z uczniami klasy 6a przygotowała
dla młodszych klas andrzejkowe wróżby. A zatem tradycji stało się za dość.
Zabawę zakończył taneczny pociąg.

Kiermasz świąteczny – W pierwszych tygodniach grudnia świetlica szkolna zorganizowała świąteczny kiermasz, z którego dochód przeznaczony był na rzecz UNICEF – organizacji, która nam patronuje. Na kiermaszu można było kupić ręcznie wykonane kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i inne różności związane z Bożym Narodzeniem.

Zajęcia muzyczne – We wtorki na świetlicy odbywają się zajęcia muzyczne, w czasie których uczymy się nowych piosenek, bawimy się przy muzyce, poznajemy instrumenty muzyczne oraz inne ciekawostki ze świata muzyki.

W sobotę 23 marca 2016r. klasy 4-6 uczestniczyły w corocznej zabawie pt. "Powitanie Wiosny". Bawiliśmy się w konkursach klasowych oraz indywidualnych. Klasowe konkursy karaoke, na wiosenny kapelusz czy quiz wiedzy o wiośnie wzbudziły wiele emocji. Wybraliśmy również Panią i Pana Wiosnę.

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji przez cały tydzień na świetlicy odbywały się zajęcia plastyczne i muzyczne, pogadanki dotyczące ekologii czy segregowania odpadów. Zajęcia miały na celu kształtowanie u dzieci odpowiednich postaw, uwrażliwienie na otaczający nas świat, uświadomienie konieczności dbania o Ziemię jako naszego wspólnego "domu". Uwieńczeniem tego tematu była prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Alinę Sańko pt. "DZIEŃ ZIEMI".